කෘෂිකර්මාන්තයට ප්‍රමුඛස්ථානය දෙන බවට රජරට දී ජනපතිගෙන් සහතිකයක්

0
73
Ivory Agency Sri Lanka
HailHost
wedding people

පවතින ගැටලු සහ අඩු පාඩු විසඳා කෘෂිකර්මාන්තයට රටේ ප්‍රමුඛස්ථානය ලබාදෙන බව ජනාධිපතිවරයා අනුරාධපුරයේදී ප්‍රකාශ කර තිබේ.

කෘෂිකර්මයේ නිරත ගොවි ජනතාව මුහුණ පාන පොහොර සහ ජල හිඟය ආදි ගැටලු නිරාකරණයට රජය පියවර ගනිමින් සිටින බව පවසා ඇති ජනපති අස්වැන්නට නිසි මිලක් සහ වෙළෙඳ පොළක් නොලැබීමෙන් අසරණව සිටින ගොවි ජනතාවගේ ගැටලු විසඳා රැකගන්නා බවට සහතික වී ඇත.

ජනාධිපති ගෝඨාභය රාජපක්ෂ 03 සිකුරාදා ශ්‍රී ලංකා පොදුජන පෙරමුණේ මැතිවරණ ව්‍යාපාරයට එක්වෙමින් තලාව, තම්මැන්නාව නිදහස් උයන ග්‍රාමයේ චාරිකා කිරිමේදී හමුවු ප්‍රදේශයේ ජනතාව සමග සුහද කථා බහක නිරත වෙමින් ඔවුන් මුහුණපා සිටින ගැටළු විමසා බලා මේ බව ප්‍රකාශ කර තිබේ.

විවිධ ජන කොටස් නියෝජනය කරන ප්‍රදේශයේ ජනතාව සංස්කෘතික ගැටලු පිළිබඳව ද ජනාධිපතිතුමා දැනුවත් කළ බවද ජනාපති මාධ්‍ය ඒකකය නිවේදනය කරයි.

Facebook Comments

HailHost