ගෝඨාභය, මහින්ද සරත් වීරසේකරව මඟහරී

0

ජිනිවා ගොස් පැමිණී රියඅද්මිරාල් සරත් වීරසේකර පිළිගැනීමක් ඊයේ (31) හිටපු ජනපති මහින්ද රාජපක්ෂගේ බත්තරමුල්ලේ පිහිටි කාර්යාලයේ පැවැති අතර එහි පැමිනීම ගෝඨාභය රාජපක්ෂ සහ හිටපු ජනපති මහින්ද රාජපක්ෂ වර්ජනය කර ඇති බව වාර්තා වේ.

ඒකාබද්ධ විපක්ෂ කණ්ඩායමද මෙය වර්ජනය කර ඇති අතර බැසිල් රාජපක්ෂ සහ ජී.එල් පිරිස් පමණක් එයට සහභාගී වී තිබුණි.

පොදු ජන පෙරමුණේ දේශපාලන අංගයක් ලෙස සරත් වීරසේකර ජිනිව වෙත ගොස් ඇති අතර බැසිල් රාජපක්ෂ විසින් මෙය මෙහෙයවා ඇති බවයි සිලෝන් ජර්නල්ස් වෙත වාර්තා වන්නේ.

කෙසේ වෙතත් විමල් වීරවංශ විසින් උපවාසයක් ආරම්භ කර ඇති මොහොතක මෙය අනවශ්‍ය බවත් සරත් වීරසේකර ජිනිවා කමිටු සමුළුවකට සහභාගී වී ඇත්තේ ශ්‍රී ලංකාව සම්බන්ධ සැසිවාරයෙන් පසු වීම නිසා එය ඵල රහිත දෙයක් ලෙසයි ඒකාබද්ධ විපක්ෂයේ කණ්ඩායම් පවසා ඇත්තේ.

ජිනිවා යෝජනා ක්‍රීයාත්මක කිරීමට රජයට දෙවසරක කාලයක් ලබා දීමට මානව හිමිකම් කොමිසම තීරණය කිරීමත් තමන්ගේ ජිනිවා සංචාරයට සිතු තරමක් ප්‍රචාරණයක් මාධ්‍ය මඟින් නොලැබීම හේතුවන් සරත් වීරසේකර සහ බැසිල් රාජපක්ෂ කණගාටුවෙන් පසු වන බව ඒකාබද්ධ විපක්ෂයේ ආරංචි මාර්ග පවසයි.

Facebook Comments

wedding people