ආපු වැඩේ පැත්තක තියලා “හොරු අල්ලන විගඩම” පටන් අරන් – බාහු(VIDEO)

0
868
Ivory Agency Sri Lanka
wedding people

පොරොන්දු වු පරිදි ව්‍යවස්ථාව හරහා සුළු ජාතීන්ගේ අයීතින් තහවුරු කර හැට දෙලක්ෂයක ජනතාවගේ අභිලාශය ඉටු නොකර යහපාලන රජයේ එක් පාර්ශවයක් “හොරු අල්ලන විගඩම” ආරම්භ කොට ඇති බවට යහපාලන රජය බිහි කිරීමට උර දුන් වාමාංශික නායකයෙකු චෝදනා කරයි.

ධනපතියන්ගේ මුදල් ගැන නොව මේ රටේ ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදය ගැන ධනපතියන් කියන්නේ කුමක්ද යන්න නව සම සමාජ පක්ෂ නායක ආචාර්ය වික්‍රමබාහු කරුණාරත්න 18 බ්‍රහස්පතින්දා පැවති මාධ්‍ය හමුවකදී ප්‍රශ්න කළේය.

“මේ බැංකුවත් ධනපතියන්ගේ බැංකුවෙන් එළියේ සල්ලි ගත්තත් උන්ගෙ ඇතුලේ සල්ලි තියාගෙන හිටියත් උන්ගෙ අපිට ඕක වැඩි වැඩක් නෙමෙයි ධනපති පන්තියෙ සල්ලි ක්‍රියාමාර්ග ගැන අහන්න නෙමේ අපි ආවේ මේ රටේ ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදය ගැන ධනපතියන්ට කියන්න තියෙන්නෙ මොකක්ද අහන්න,” යැයි වික්‍රමබාහු කියා සිටියේය.

2015 වසරේ මහ බැංකු බැඳුම්කර වංචාව මෙන් හතර ගුණයක් මුදල් රාජපක්ෂ පාලන සමයේදී වංචා කල බව කී නව සම සමාජ පක්ෂ නායකයා ඒ මුදලින් භාවිතා කරමින් මෙරට සිටින සුළු ජාතීන් මර්දනය කළ බව හා මාධ්‍යවේදීන් මරා දැමු බවට වැඩි දුරටත් චෝදනා කළේය.

Facebook Comments