සිරිසේන – රාජපක්ෂ දෙවන කුමන්ත්‍රණය අජිත් පී පෙරේරා හෙළි කරයි (VIDEO)

0
Ivory Agency Sri Lanka
wedding people

නිතී විරෝධී ලෙස අගමැතිවරයෙකු පත් කල ජනාධිපතිවරයා විසින් ව්‍යවස්ථා විරෝධීව පාර්ලිමේන්තුව විසුරුවා හැරීමට සුදනාම් වන බව එක්සත් ජාතික පක්ෂ ප්‍රබල අමාත්‍යවරයෙකු අනාවරණය කරයි.

කුමන්ත්‍රණයක් හරහා රජය පිහිටුවා ගත් මහින්ද රාජපක්ෂ හා මෛත්‍රීපාල සිරිසේන එක්ව ඉතා ඉක්මනින් පාර්ලිමේන්තුව විසුරුවීමට උත්සාහ දරමින් සිටින බවට 07 බදාදා පාර්ලිමේන්තුවේ සිට සමාජ ඡලා ඔස්සේ විඩියෝවක් මුදා හරිමින් නිතීඥ අජිත් පී පෙරේරා කියා සිටියේය.

19 වන ව්‍යවස්ථා සංශෝධනය අනුව පාර්ලිමේන්තුව විසුරුවා හැරීමේ අවස්ථා පිළිබඳව සිය විඩියෝ පැහැදිලි කරන මන්ත්‍රීවරයා නීති විරෝධී ලෙස මෙසේ පාර්ලිමේන්තුව විසුරුවා හැරීමට උත්සාහ දරන්නේ බහුතර නොමැති වීමේ ලැජ්ජාව වසා ගැනීමට බවයි පෙන්වා දෙන්නේ.

පාර්ලිමේන්තුව විසුරුවා හැරීමට දරන උත්සාහය සිරිසේන, රාජපක්ෂ දෙවන කුමන්ත්‍රණය බව පවසන නීතිඥ අජිත් පී පෙරේරා මන්ත්‍රීවරයා ආණ්ඩුක්‍රම ව්‍යවස්ථාව ආරක්ෂා කර ගැනීමට පෙලගැසෙන ලෙස වැඩි දුරටත් මහජනතාවගෙන් ඉල්ලා සිටී.

Facebook Comments