ජාති ආගම් භේදයකින් තොරව ජීවිත අලුත් කර ගන්න අවස්ථාවක්

0
432
Ivory Agency Sri Lanka
HailHost
wedding people

සොබාදහමත් දිනෙන් දින අලුත් වෙමින් වසන්තශ්‍රීයෙන් හැඩගැන්වෙන බක් මාසයේ එළඹෙන සිංහල දෙමළ අලුත් අවුරුද්ද ජාති ආගම් භේදයකින් තොරව ලක්වැසි සැමට තම ජීවිත අලුත් කර ගැනීමට අවස්ථාවක් බව අගමැතිවරයා පෙන්වා දෙයි.

උතුරු – දකුණු භේදයකින් තොරව ලාංකේය සමාජයේ සැම එක්ව සමරන අලූත් අවුරුද්ද අප ජීවිතවල මෙන්ම මුළු මහත් සමාජයේම නවෝදය උදෙසා වන ජාතික සංස්කෘතික මංගල්‍යයක් බව අගමැති රනිල් වික්‍රමසිංහ සිය අලුත් අවුරුදු පණිවුඩයෙන් ප්‍රකාශ කර ඇත.

අවුරුදු සිරිත් විරිත් එහි නිසි අරුත් පහදවාගෙන මනුෂ්‍යත්වය උත්කර්ෂවත් කිරීමේ සහ ජීවිතයේ සැබෑ සතුට අත්විඳීමේ අභිලාෂයෙන් අනුගමනය කිරීම ඉතාම වැදගත් බව ද අගමැතිවරයා සඳහන් කර තිබේ.

අලූත් අවුරුද්ද කේන්ද්‍ර කොට ගත් සංකල්ප, චාරිත්‍ර විධි මේ සියල්ල සොබාදහම සහ මිනිසා අතර වන සහසම්බන්ධතාව අලූත් කරන අතරම, මනුෂ්‍ය සමාජය තුළ ද ආදරය, ගෞරවය, සහෝදරත්වය, එකමුතුකම වැනි මානව වටිනාකම් ගොඩනැංවීම ඉලක්ක කොටගෙන නිර්මාණය වී ඇති බව අගමැති රනිල් වික්‍රමසිංහ සිය නිවේදනයෙන් වැඩි දුරටත් පෙන්වා දී ඇත.

Facebook Comments

HailHost