දිනන්න පුලුවන් නම් එනවා බැරි නම් යනවා – රනිල්

0
1612
Ivory Agency Sri Lanka
HailHost
wedding people

අසීරු අවස්ථාවන් වලදී පක්ෂය ආරක්ෂා කර ගත් නායකයා ලෙස ඉදිරි ජනාධිපතිවරණය ජයගත හැකි නම් ඊට තමන් ඉදිරිපත් වන බවත් නැතහොත් ඉවත්ව යන බව එක්සත් ජාතික පක්ෂ නායකත්වය ප්‍රකාශ කර තිබේ.

වයස අවරුදු 70 වන තෙක් ශ්‍රී ලාංකීය දේශපාලන ක්ෂේත්‍රයේ තනතුරු රැසක් දැරූ තමාට දේශපාලනෙන් විශ්‍රාම ගැනීම එතරම් අසීරු කටයුත්තක් නොවන බව අගමැති රනිල් වික්‍රමසිංහ 12 බ්‍රහස්පතින්දා බියගම සහ කැලණිය මැතිවරණ කොට්ඨාසවල එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ පැරණිතම සාමාජික පිරිසක් කොළඹ අරලියගග මන්දිරයේ දී හමුවූ අවස්ථාවේදී කියා සිටියේය.

පක්ෂයේ නායකයන් එකා පිට එකා මැරී වැටෙද්දී පක්‍ෂ නායකත්වය බාර ගනිමින් අසීරුම කාලයේදී ක්‍රියා කළ ආකාරය එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ පැරණිතම සාමාජිකයන්ට සිහිපත් තළ අගමැතිවරයා පක්ෂය වැටුණු සෑම අවස්ථාවකදීම එය ගොඩගත් ආකාරය ද සඳහන් කළේය.

එක්සත් ජාතික පක්ෂ නායකයා ලෙස පක්ෂයේ මුලිකත්වයෙන් පිහිටුවන සන්ධානයත් දිනවීම සිය යුතුකම බව සඳහන් කළ අග්‍රාමාත්‍ය රනිල් වික්‍රමසිංහ එළඹෙන ජනාධිපතිවරණයේ දී එම වගකීම ඉටු කළ නොහැකි නම් පිටව යෑම තමාට කිසිඳු ගැටළුවක් නැති බවද වැඩි දුරටත් පැවසීය.

Facebook Comments

HailHost