ඩයලොග් ප්‍රධාන විධායක ධූරය සුපුන් වීරසිංහට

0
813
Ivory Agency Sri Lanka
wedding people

ඩයලොග් ආසියාටා පීඑල්සී හි සමූහ ප්‍රධාන විධායක ධූරය සඳහා සුපුන් වීරසිංහ පත් කර ඇතඅ අතර 2017 ජනවාරි 01 වැනි දින සිට ඔහු එම තනතුරේ වැඩ ආරම්භ කර ඇත.

හිටපු ප්‍රධාන විධායකවරයා වූ ආචාර්ය හාන්ස් විජයසූරිය එම තනතුරට සමුදීම හේතුවෙන් මෙම නව පත් කිරීම සිදු කර තිබේ.

ඩයලොග් ආසියාටා සමූහයේ අධ්‍යක්ෂ මණ්ඩල සාමාජිකයෙකු ලෙසින් ආචාර්ය හාන්ස් විජයසූරිය තවදුරටත් කටයුතු කරන අතර දකුණු ආසියානු කලාපීය ප්‍රධාන විධායක නිලධාරිවරයා ලෙසින් සමූහයේ ඉන්දියාව, බංග්ලාදේශය, පකිස්තානය, නේපාලය හා ශ්‍රී ලංකාව යන රටවල ආයෝජන තීන්දු තීරණ සම්බන්ධයෙන් මූලිකත්වය ගෙන කටයුතු කරනු ඇත.

වසර 1999 වසරේදී ඩයලොග් ආසියාටා සමාගම හා එක්වූ සුපුන් වීරසිංහ මහතා 2010 වසරේදී එහි ප්‍රධාන මෙහෙයුම් නිලධාරියා ලෙස කටයුතු කර තිබෙන අතර 2014 වසරේදී ඔහු බංගලාදේශයේ රෝබි ආසියාටා සමාගමේ ප්‍රධාන විධායක නිලධාරියා ලෙසද පත්කරනු ලැබිණි.

Facebook Comments