කාය වර්ධන ශූරයාට ඇමැති සජිත්ගෙන් උත්තේජනයක්

0
586
Ivory Agency Sri Lanka
HailHost
wedding people

මාතෘ භූමියේ නාමය ජාත්‍යන්තර තලයට ගෙනයමින් ලූෂන් පුෂ්පරාජ් කළ සේවයට නිවාස හා ඉදිකිරීම් අමාත්‍යංශය නිවසක් ලබාදීම ක්‍රීඩා දිවිය ශක්තිමත් කිරීමට ලබාදෙන උත්තේජනයක් බව නිවාස හා ඉදිකිරීම් අමාත්‍ය සජිත් ප්‍රේමදාස පවසයි.

කායවර්ධන ශූර ලූෂන් පුෂ්පරාජ වෙත නව නිවසක් ලබාදීම වෙනුවෙන් 21 බදාදා පැවති උත්සවයේදී අමාත්‍ය සජිත් ප්‍රේමදාස මේ බව කියා සිටියේය.

ජනාධිපති මෛත්‍රීපාල සිරිසේන හා අග්‍රාමාත්‍ය රනිල් වික්‍රමසිංහන්ගේ මාර්ගෝපදේශකත්වය තුළින් ඉදිරියට යන්නට පුළුවන් ක්‍රීඩක ක්‍රීඩිකාවන්ට අතහිත දීමේ තවත් එක් දැවැන්ත පියවරක් ලෙස කාය වර්ධන ශුර ලූෂන් වෙත මෙලෙස බස්නාහිර පළාත තුළින් රුපියල් ලක්ෂ 42ක් වටිනා නව නිවසක් ලබාදීමට කටයුතු කළ බව පවසන ඇමැතිවරයා එය ඔහුගේ ඉදිරි ක්‍රීඩා දිවිය ශක්තිමත් කරගැනීමට උපකාරි වනු ඇතැයි වැඩිදුරටත් පැවසීය.

Facebook Comments

HailHost