මුස්ලිම් විරෝධි ප්‍රහාර ගැන දෙමළ ඩයස්පෝරාව සෙයිඩ් දැනුවත් කරයි

0
659
wedding people
Loading...

මහනුවර සහ තදාසන්න ප්‍රදේශයන් හි සිදු කෙරෙන මුස්ලිම් විරෝධි ප්‍රහාර සම්බන්ධයෙන් දෙමළ ඩයස්පෝරා සංවිධාන එක්සත් ජාතීන්ගේ මානව හිමිකම් ප්‍රධානියා දැනුවත් කර තිබේ.

ජිනිවා මානව හිමිකම් සමුළුවට සමගාමීව පැවැත්වෙන සැසිවාරයක දී ජාත්‍යන්තර මානව හිමිකම් සංවිධාන ඉදිරියේදී දෙමළ ඩයස්පෝරව විසින් එක්සත් ජාතීන්ගේ මහ කොමසාරිස් සෙයිඩ් රාද් අල් හුසේන් හට ශ්‍රී ලංකාවේ සිදු වන මුස්ලිම් විරෝධි ප්‍රහාර සම්බන්ධව වාර්තා කර ඇත.

මුස්ලිම් විරෝධි ප්‍රහාර වැළැක්වීම සඳහා ආණ්ඩු විසින් ප්‍රමාණවත් ප්‍රයත්නයක් නෙයෙදු බවට මෙන්ම ජාතිවාදි ප්‍රහාරකයන්ට නීතිය ක්‍රියාත්මක වීම සැක සහිත බව ද ඩයෝස්පෝරා සංවිධාන මහ කොමසාරිස්වරයා හමුවේ චෝදනා කර තිබේ.

උතුරේ යුද්ධය නිමවී වසර 9 ගතව ඇතත් දෙමළ ජනයාගේ ගැටලු වලට විසඳුම් ලබා දීමට ශ්‍රී ලංකා රජයන් අසමත්වීම ද මෙහිදි ඩයස්පෝරා සංවිධාන සෙයිඩ් රාද් අල් හුසේන්ගේ අවධානයට යොමු කරන ලදී.

සංහිඳියාව ඇති කිරිමට යහපාලන රජය හට ලබා දී තිබු වසර දෙකක කාලයෙන් අවුරුද්දක් ගතව ඇතත් දෙමළ ජනයාට යුක්තිය ඉටු නොවු බව පෙන්වා දී ඇති දෙමළ සංවිධාන ඉදිර වසරක කාලය තුලද රජය විසින් දෙමළ ජනයාගේ ගැටලු වලට සාධනීය පිළිතුරක් ලබා නොදුනෙ ඇති බවටයි විශ්වාසය පල කරන්නේ.

Facebook Comments

Loading...