සමාජවාදයට යාමට පෙර රනිල් සමග එකතු වීම ගැන බාහු පහදයි (VIDEO)

0
651
Ivory Agency Sri Lanka
wedding people
Loading...

ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදය හා නිදහස ශක්තිමත් කරමින් සමාජවාදය කරා යා යුතු බැවින් ෆැසිස්ට්වාදය පරාජය කර දැමිමේ අවශ්‍යතාවය ප්‍රමුඛ පෙලේ වාමාංශික නායකයකු අවධාරණය කර තිබේ.

ඒ සඳහා සමාජවාදය පිළිනොගන්නා ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදි නායකයන් හා එක්ව වුවද සටන් කළ යුතු බවයි නව සම සමාජ පක්ෂ නායක ආචාර්ය වික්‍රමබාහු කරුණාරත්න පෙන්වා දෙන්නේ.

“මේ රටේ ජාතිවාදි, ආගම්වාදි , ෆැසිස්ට්වාදී දේශපාලනය බංග කරලා ජනතාවට නිදහස ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදය රැක ගැනීම සඳහා තමයි මේ සටන කරන්නෙ. අපි කතා කරන සමාජවාදය යන්න පෙරාතුව කළ යුතු ක්‍රියා මාර්ගයක් මේක. ඒකෙන්ම සමාජවාදය ලැබෙන්නෙ නැහැ. අපිට ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදය හා නිදහස නැතුවත් සමාජවාදය කරා යන්නත් බැහැ.”

රනිල් වික්‍රමසිංහගේ නායකත්වයෙන් යුතු එක්සත් ජාතික පක්ෂය හා අනෙකුත් සිවිල් සංවිධාන සමඟ එක්ව සටන් වදින්නේ එම හේතුව නිසාවෙන් බවට “අද අපේ සටන කුමක්ද?” තේමාවෙන් නව සම සමාජ පක්ෂ නායකයා සමාජ ඡාලා වෙත නිකුත් කරන ලද විඩියෝවකින් කියා සිටී.

බහුතර බලය ඉවත් කරමින් බලය බෙදිය යුතුය යන අදහසේ අගමැතිවරයා ක්‍රියා කරන බවද ආචාර්ය වික්‍රමබාහු කරුණාරත්න සඳහන් කළේය.

බොරු සමාජවාදය ගැන කතා කරමින් ජනතා ජන්ද මංකොල්ල කා අනියම් ලෙස ෆැසිස්ට්වාදයට සහය වීමට අවශ්‍ය නොපැති බවද නව සම සමාජ පක්ෂ නායකයා අවාධරණය කරන ලදී.

ජනතා විමුක්ති පෙරමුණ ද ඉදිරියේදී එැවනි මෝඩ වැඩ නොකරනු ඇති බවට විශ්වාසය පළ කළ ආචාර්ය වික්‍රමබාහු කරුණරත්න තමන්ගේ අතීත සටන් සගයා වු වාසුදේව නානායක්කාර ෆැසිස්ට්වාදි කුණු කන්දල් වල පැටලීම සිටීම ගැන සිය කනස්සල්ල පළ කළේය.

Facebook Comments

Loading...