ඇපල් දුරකථනයට අභියෝගයක් ලෙස Google Pixel වෙළඳපොලට

0
677
Ivory Agency Sri Lanka
HailHost
wedding people

ජංගම දුරකථන වෙළදපොලේ මෙතෙක් ඇපල් සමාගම දරා සිටි නාමයට අභියෝගයක් වෙමින් ගූගල් සමාගම විසින් ඔවුන්ගේ නවතම ජංගම දුරකථන දෙක වෙළඳපොලට නිකුත් කිරීමට සැරසෙනවා. iPhone දුරකථනයට සමාන ලෙස නිපදවා ඇති මෙම දුරකතන Pixel සහ Pixel XL ලෙස නම් කර ඇත.

ජංගම දුරකථනgoogle-pixel-and-pixel-xl  ඉතිහාසයේ Smart Phone සදහා මෙතෙක් දී ඇති හොඳම තාක්ෂණික කැමරාව මෙයට ඇතුලත් කර ඇත. පසුපස කැමරාව megapixel 12.3 වන අතර ඉදිරිපස කැමරාව megapixel 8ක් වන බව සඳහන්.
මෙම දුරකථන සඳහා 4GB RAM මතකයක් හා 32GB -128GB Internal මකතයක් ලබා දි තිබෙනවා. Android Nougat 7.1 මෙහෙයුම් පද්ධතියකින් මෙය ක්‍රියාත්මක වන අතර මෙහි බැටරිය විනාඩි 15ක කාලයක් චාර්ජ් කිරීමෙන් පසුව පැය 07 ක කාලයක් භාවිතා කල හැකිවීම විශේෂත්වයක්.

Google Pixel සඳහා අඟල් 5ක ද Google Pixel XL සඳහා අඟල් 5.5ක ද Display එකක් ලබාදි තිබෙනවා. කළු සහ රීදී වර්ණයෙන් ද සීමිත ප්‍රමාණයක් නිල් වර්ණයෙන්ද නිකුත් කිරීමට සැලසුම් කර ඇති අතර 2016 ඔක්තෝබර් 13 ඉන්දියාවේදී මෙය පළමු වරට වෙළඳපලට නිකුත් කරන බව ගූගල් සමාගම පවසනවා.vpavic_160926_1228_0201

Facebook Comments

HailHost