මහ බැංකුවේ රහස් පිටවීම සම්බන්ධව රහස් පොලිසියට පැමිණිල්ලක්

0
433
wedding people
Loading...

ශ්‍රී ලංකා මහ බැංකුවේ රහස්‍ය මූල්‍ය තොරතුරු වරින් වර පිටතට යාම පිළිබඳව පරීක්ෂණයක් සිදු කරන ලෙස මහ බැංකු අධිපතිවරයා රහස් පොලිසියට පැමිණිලි කිරීමට පියවර ගෙන ඇත.

මෙවැනි රහස් මූල්‍ය තොරතුරු වරින් වර හෙළිදරව් වීම රටේ මූල්‍ය තත්ත්වය විශාල අභියෝගයකට ලක්ව ඇති හෙයින් අගමැති රනිල් වික්‍රමසිංහ සිය බ්‍රසල්ස් සංචාරයෙන් පසු මූල්‍ය මණ්ඩලය කැඳවා සාකච්ඡා කිරීමට තීරණය කර ඇති බව විශ්වාස කටයුතු ආරංචි මාර්ගයක් අනාවරණය කරයි.

පසුගිය වසර ගණනාවක සිට මහ බැංකුවේ රහස්‍ය තොරතුරු පිටවෙමින් තිබෙන බවත් මේ නිසා මහ බැංකු අභ්‍යන්තර කටයුතු සම්බන්ධව ප්‍රශ්න රැසක්‌ මතුව ඇති බවත් එම ආරංචිමාර්ග සඳහන් කරයි.

ඉදිරියේදී පිහිටුවන වාණිජ නගරයට මෙන්ම ජාත්‍යන්තර කටයුතු හා ආයෝජකයන්ගේ විශ්වාසය දිනා ගැනීමේ වැඩකටයුතුවලට පවා මෙවැනි සිද්ධීන්ගෙන් බාධා එල්ල විය හැකි බවත් එවැන්නකට ඉඩ නොතබා රහස්‍ය තොරතුරු පිටකළ නිලධාරීන් සම්බන්ධව කඩිනම් පරීක්‍ෂණයක්‌ පවත්වා ඊට සම්බන්ධ සියලු නිලධාරීන්ට එරෙහිව නීතිමය පියවර ගන්නා ලෙසත් ආර්ථික විශේෂඥයන් පිරිසක්‌ද රජයෙන් ඉල්ලීමක්‌ කර තිබේ.

Facebook Comments

Loading...