හර්ෂ ද සිල්වා හවුල් වු යුරෝපා ජන්දයක් මුල් වරට ජය ගනී

0

නියෝජ්‍ය විදේශ කටයුතු අමාත්‍ය හර්ෂ ද සිල්වා හවුල් වු යුරෝපයේ ජන්ද ව්‍යාපාරයක් මුල් වරට ජය ලබා තිබේ.

ශ්‍රී ලංකාවට GSP+ බදු සහනය ලබා නොදෙන ලෙස ඉල්ලා යුරෝපා පාර්ලිමේන්තුවට ඉදිරිපත් වු යෝජනාව සම්බන්ධ ජන්දයයි මෙසේ ජය ගැනීමට හැකි වුයේ.

ඇමතිවරයා සමඟ ජනතා විමුක්ති පෙරමුණේ සුනිල් හඳුන්නෙත්ති, දෙමළ ජාතික සන්ධානයේ එස්. ශ්‍රීධරන් සහ ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදී වාමාංශික පෙරමුණේ වාසුදේව නානායක්කාර ඇතුළු මන්ත්‍රීවරුන් කන්ඩායමක් බදු සහනය ලබා ගැනීම වෙනුවෙන් සහාය ලබා ගැනීමට බෙල්ජීමයට ගොස් තිබුණි.

මීට පෙර බ්‍රිතාන්‍ය යුරෝපා සංගමයෙන් ඉවත්විය යුතුද නැද්ද යන්න සම්බන්ධව පැවති මැතිවරණයේදී බ්‍රිතාන්‍ය යුරෝපා සංගමයේ රැඳී සිටිය යුතු බවට සහය පල කරමින් හර්ෂ ද සිල්වා ඇමතිවරයා ඇතු‍ළු මැති ඇමති කණ්ඩායම යුරෝපයේ හවුල් වු ජන්දය පරාජයට පත් විය.

Facebook Comments

wedding people