ඇලෝසියන් සහ පර්පෙචුවල් ට්‍රෙෂරීස් අධ්‍යක්ෂ අත්අඩංගුවට

0
555
Ivory Agency Sri Lanka
wedding people
Loading...

මහ බැංකු බැඳුම්කර ගණුදෙනුවේදී සිදුව ඇති වංචාව සම්බන්ධයෙන් සැකකරුවන් ලෙස නම් කර ඇති පර්පෙචුවල් ට්‍රෙෂරීස් සමාගමේ සභාපති අර්ජුන් ඇලෝසියස් සහ එම සමාගමේ ප්‍රධාන විධායක අධ්‍යක්ෂ කසුන් පළිසේන රහස් පොලිසිය විසින් අත්අඩංගුවට ගෙන තිබේ.

අපාරධ පරික්ෂණ දෙපාර්තුමේන්තුවේ කණ්ඩායමක් විසින් 04 ඉරිදා ඔවුන් අත්අඩංගුවට ගන්නා ලදී.

රහස් පොලිසිය කරන ලද ඉල්ලීමකට අනුව මහ බැංකු බැඳුම්කර ගණුදෙනුවේදී සිදුව ඇති වංචාව සම්බන්ධයෙන් සැකකරුවන් ලෙස හිටපු මහබැංකු අධිපති අර්ජුන් මහේන්ද්‍රන්, පර්පෙචුවල් ට්‍රෙෂරීස් සමාගමේ සභාපති අර්ජුන් ඇලෝසියස් සහ එම සමාගමේ ප්‍රධාන විධායක අධ්‍යක්ෂ කසුන් පළිසේන යන පුද්ගලයින් නම් කිරීම සඳහා කොළඹ කොටුව මහේස්ත්‍රාත් අධිකරණය පෙබරවාරි 02දා අවසර ලබා දුනි.

මහ බැංකු බැඳුම්කර සිද්ධිය පිළිබඳව සොයා බැලූ ජනාධිපති කොමිසම සිදුකර තිබෙන නිර්දේශ මත, රහස් පොලිසිය පරීක්ෂණයක් ආරම්භකර ඇති බව නීතිපති දෙපාර්තමේන්තුවේ අතිරේක සොලිස්ටර් ජනරාල්වරයා අධිකරණය හමුවේ කියා සිටියේය.

හිටපු මහ බැංකු අධිපති අර්ජුන් මහේන්ද්‍රන් සිංගප්පූරුවේ ජීවත් වන අතර ලබන 15 වැනිදාට පෙර රහස් පොලිසියේ පෙනී සිටින්නැයි සිංගප්පූරුවේ අන්තර් ජාතික පොලිසිය හරහා ඔහුට නොතීසි යවන ලෙස අධිකරණය නියෝග කළේය.

Facebook Comments

Loading...