ජනපතිට හැට දෙලක්ෂයේ “වරම අහිමි වෙලා” (VIDEO)

0

ජනතා පොරොන්දු වලට පිටුපෑ ජනාධිපතිවරයා හට රටේ පාලනය ගෙන යාමේ වරම අහිමි වී ඇති බවට නීතිඥවරයකු චෝදනා කර තිබේ.

විධායක ජනාධිපති ධුරය සහ රාජපක්ෂ පාලනයේ දුෂණ හා අපරාධ වලට දඬුවම් දෙන බවට පොරොන්දු වී බලය ලබා ගත් ජනපති මෛත්‍රීපාල සිරිසේන එම පොරොන්දු වලට පිටුපෑ නිසාවෙන් ඔහුට ජන්දය ලබා දුන් හැ‍ට දෙලක්ෂයක ජනයාගේ රැකවරණය සහ ආවරණය අහිමි වී ඇති බවටයි නීතිඥ උපුල් කුමාරප්පෙරුම පෙන්වා දෙන්නේ.

තමන් විසින් අධිකරණය වෙත ගෙන යන බවට පොරොන්දු වු චුදිතයන් පාලනයේ කොටස්කරුවන් කර ගැනීමට හරහා ජනාධිපතිවරයා විසින් තමන්ට ජන්දය ලබා දුන් ජනයා හට පිටුපා ඇති බව ද ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදය සඳහා නීතිඥයෝ සංවිධානය පැවැත්වු මාධ්‍ය හමුවක දී ඔහු අවධාරණය කළේය.

නීතිඥ සංගම් සභාපති යු.ආර් ද සිල්වාගේ ක්‍රියා කලාපය දැඩිව දෝෂ දර්ශණයට ලක් කල නීතිඥ උපුල් කුමාරප්පෙරුම සභාපතිවරයා විසින් එම තනතුරු අවභාවිතා කරමින් පක්ෂග්‍රාහිව කටයුතු කරමින් සිටින බවට වැඩි දුරටත් චෝදනා කළේය.

Facebook Comments