ජන්දය මඟ හරින බවට ජනපතිට අගමැතිට චෝදනා

0
210
wedding people
Loading...

ජනාධිපතිවරයා සහ අගමැතිවරයා දේශපාලන වේදිකාවල මැතිවරණය සම්බන්ධව කතා කරමින් සිටියත් පළාත් සභා ජන්දය පැවැත්විමේ සෑබෑ උවමනාවක් නායකයින් දෙපළටම නැතැයි ප්‍රමුඛ පෙළේ මැතිවරණ නිරීක්ෂණ සංවිධානයක් චෝදනා කර තිබේ.

පළාත් සභා 07 නිල කාලය අවසන්ව ඇති බවත් බස්නාහිර පළාත් සභාවත් මේ මස 20 වැනිදායින් අවසන් වන බැවින් පළාත් සභා මැතිවරණය පැවැත්වීමට මේ වනවිට කටයුතු කළ යුතුව ඇතත් එය කිසිදු පාර්ශවයකට උවමනාවක් නැති බවයි පැෆරල් සංවිධානයේ විධායක අධ්‍යක්ෂ රෝහණ හෙට්ටිආරච්චි පෙන්වා දෙන්නේ.

මැතිවරණ කල් දැමීම ප්‍රජාතන්ත්‍ර විරෝධි ක්‍රියාවක් මෙන්ම ජනතා විරෝධී කටයුත්තක් බව ද විධායක අධ්‍යක්ෂකවරයා කියා සිටියේය.

පළාත් සභා 09න් හතක්ම පාලනය වන්නේ ආණ්ඩුකාරවරුන් යටතේ බව පෙන්වා දෙන පැෆරල් විධායක අධ්‍යක්ෂක රෝහණ හෙට්ටිආරච්චි බස්නාහිර පළාත් සභාවද ලබන 20 වැනිදා සිට ආණ්ඩුකාරවරයා යටතට පත්වන බව ද වැඩි දුරටත් සඳහන් කළේය.

Facebook Comments

Loading...