රවී බිල්ලට දී බැඳුම්කර වංචාවට සම්බන්ධ අනිත් අය සඟවලා

0
646
Ivory Agency Sri Lanka
HailHost
wedding people

මහ බැංකු බැඳුම්කර නිකුත් කිරිමේදී සිදුව ඇති වංචා සම්බන්ධයෙන් හිටපු මුදල් අමාත්‍ය රවී කරුණානායක හට චෝදනා එල්ල කර එයට සම්බන්ධ බොහෝ දේශපාලනයේ සිටින තවත් බොහෝ අය සගවා ඇති බවට කැෆේ සංවිධානය චෝදනා කරයි.

බැදුම්කර වංචාවේ නම කියවුණු එක් දේශපාලනඥයෙකු වන රවී කරුණානායක මහතා පමණක් ප්‍ර‍ති-අනාවරණයක් සිදු කර ඇති අතර එයට සම්බන්ධ ක්‍රියාකාරී දේශපාලනයේ සිටින තවත් බොහෝ අය සගවා ඇති බව පැහැදිලි යි එම සංවිධානයේ විධායක අධ්‍යක්ෂක රජිත් කීර්ති තෙන්නකෝන්ගේ අත්සනින් යුතුව නිකුත් කල නිවේදනයේ දැක්වේ.

බැදුම්කර වංචාව එක් දේශපාලනඥයෙකුගේ කාර්යයක් නොව බව අවධාරණය කරන කීර්ති තෙන්නකෝන් එයසාමූහික, සැලසුම් සහගත ක්‍රියාවලියක් බවට චෝදනා කරන අතර එයට තවත් බොහෝ අය සෘජුව හා වක්‍ර‍ව සම්බන්ධ බව ද සිය නිවේදනයේ වැඩි දුරටත් සඳහන් කර ඇත.

Facebook Comments

HailHost