මෛත්‍රීට එරෙහිව එජාපයෙන් දෝෂාභියෝගයක්

0
484
Ivory Agency Sri Lanka
wedding people
Loading...

රනිල් වික්‍රමසිංහ අග්‍රාමාත්‍ය ධුරයෙන් ඉවත් කිරීමට ක්‍රියා කළහොත් ජනාධිපති මෛත්‍රිපාල සිරිසේනට එරෙහි දෝෂාභියෝගයක් පාර්ලිමේන්තුවට ගෙන එන බවට එජාප පසුපෙල මන්ත්‍රීවරු අනතුරු අඟවයි.

අග්‍රාමාත්‍ය ධුරයෙන් රනිල් වික්‍රමසිංහ ඉවත් කිරීමේ සූදානමක් පැවැතුණහොත් මෛත්‍රිපාල සිරිසේන ජනාධිපතිවරයාට එරෙහිව පාර්ලිමේන්තුවට දෝෂාභියෝග යෝජනාවක් ඉදිරිපත් කර එයට ඒකාබද්ධ විපක්ෂයේද සහාය ලබාගැනීමට අදහස් කරන බව නම සඳහන් කිරීමට නොකැමති වු එජාප මන්ත්‍රීවරයෙකු සිලෝන් ජර්නල්ස් වෙත කියා සිටියේය.

පළාත් පාලන මැතිවරණයෙන් එක්සත් ජාතික පක්ෂය ජයග්‍රහණය කළහොත් ඉන් පසු එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ තනි ආණ්ඩුවක් පිහිටුවන බවත් ඒ සඳහා ජනාධිපතිවරයාගේ සහාය ලැබෙනු ඇතැයි අපේක්ෂා කරන බවයි මන්ත්‍රීවරයා වැඩි දුරටත් කියා සිටියේ.

Facebook Comments

Loading...