නවක වදය වළක්වන්න පොලිසියේ සහාය

0
Ivory Agency Sri Lanka
wedding people

විශ්වවිද්‍යාලයන් තුළ සිදු කෙරෙන නවක වදය වැළැක්වීම, විශ්වවිද්‍යාලයන් අසල පවතින මත්ද්‍රව්‍ය ජාවාරම මැඩලීමට පොලිසියේ සහය ලබා ගැනීම සම්බන්ධයෙන් පොලිස්පතිවරයා හා උපකුලපතිවරුන් අතර සාකච්ඡා පවත්වා තිබේ.

නවක වදය හා මත්ද්‍රව්‍ය ඡාවාරමට අමතරව විශ්වවිද්‍යාල සිසුන්ගේ සුභ සාධනයට හානිවන වෙනත් කටයුතු මැඩලීම සම්බන්ධයෙන් මෙන්ම ඔවුන් හට බාධාවකින් තොරව අධ්‍යන කටයුතු සිදු කිරීමට අවශ්‍ය වාතාවරණය ඇති කිරීම සඳහා පොලිසියත් සමග සහයෝගයෙන් කටයුතු කිරීමේ ඇති වැදගත්කම 27 සදුදා පොලිස් මුලස්ථානයේ පැවති සාකච්ඡාවේදි අවධානයට ලක් කල බවයි රජය පවසන්නේ.

පොලිස්පති පූජිත් ජයසුන්දර,විශ්ව විද්‍යාල ප්‍රතිපාදන කොමිෂන් සභාවේ සභාපති මහාචාර්ය මොහාන් ද සිල්වා ඇතුළු විශ්වවිද්‍යාල ප්‍රතිපාදන කොමිෂන් සභාවේ උපකුලපතිවරුන් මෙන්ම ජ්‍යෙෂ්ඨ නියෝජ්‍ය පොලිස්පති පරිපාලන සී.ඩී. වික්‍රමරත්න, රථ වාහන දිසාව සහ බස්නාහිර පළාත භාර ජ්‍යෙෂ්ඨ නියෝජ්‍ය පොලිස්පති නන්දන මුණසිංහ ද මෙම සාකච්ඡාවට එක්ව ඇත.

Facebook Comments